Świetlówki liniowe do twojego domu

świetlówki liniowe

Wiele hurtowni elektrycznych oferuje w swoich ofertach świetlówki liniowe. Najczęściej możemy je spotkać w obiektach życia publicznego typu szkoły, biura i inne placówki publiczne.

Czym są świetlówki liniowe?

Emitują efektywne światło w różnych odcieniach, ponadto potrafią oświetlić dużą przestrzeń, bez jakichkolwiek problemów. Jeżeli przyjrzymy się rynkowi, tych świetlówek to zauważymy, że do wyboru mamy wiele rodzajów. Jednakże jest jedno pytanie, na które nie da się od razu odpowiedzieć, mianowicie dlaczego tak chętnie są wybierane?

Co to za źródło światła i jak działa?

świetlówki liniowe

Świetlówki liniowe z tego sklepu, to lampy fluorescencyjne, które zaliczają się do lamp wyładowczych. Oznacza to, że promieniowanie nadfioletowe jest wytwarzane, gdy w operach metalu o niskim ciśnieniu dojdzie do wyładowania elektrycznego. Kolejnym krokiem jest powstanie źródła światła widzianego jedynie przy pomocy  luminoforu, czyli związku chemicznego, którego jego podstawową właściwością jak sama nazwa wskazuje, jest luminescencja. Temperatura widzianego światła przez ludzkie oko jest uzależniona od komponentów promieniowania, które zostały ze sobą zmieszane. Elementami charakterystycznymi dla świetlówek liniowych jest fakt, że wydzielana ilość ciepła jest niewielka oraz są bardzo trwałe. Czas użytkowania tych świetlówek jest również zależny od wybranego rodzaju, lecz ogólnie to wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy godzin. Patrząc na, to nasuwa się jeden konkretny wniosek. Chodzi o rodzaj świetlówek liniowych, gdyż od tego aspektu są zależne bardzo ważne rzeczy.